у збройному конфлікті в Південній Осетії, пише КоммерсантЪ.
Як заявив Коновалюк, "ми отримали попередню інформацію про перевірку Головного контрольно-ревізійного управління щодо колосальних фінансових порушень у сфері поставок озброєння. Ви побачите цілу схему, як відмивались українські гроші окремими структурами, які фактично намагаються довести зворотне". З його слів, державному бюджету завдано величезної шкоди.
Коновалюк також повідомив, що в Південній Осетії він отримав відомості про те, що в осетинській війні брали участь понад 15 українців. Мова йде про військових фахівців. Якихось інших подробиць цієї участі він не озвучив.
Розслідування поставок української зброї до Грузії комісія почала ще 2 вересня - в день, коли у Верховній Раді розпалася правляча коаліція пропрезидентського блоку Наша Україна - Народна самооборона і Блоку Юлії Тимошенко. Відтоді Коновалюк не раз публічно звинувачував Президента Ющенка в незаконному озброєнні режиму Михайла Саакашвілі. За твердженням депутата-регіонала, багато видів озброєнь знімалися з бойового чергування і поставлялися в обхід скарбниці.
В оточенні Віктора Ющенка заперечують порушення норм міжнародного права при військово-технічній співпраці з Грузією. Як заявив раніше керівник департаменту з питань воєнної безпеки апарату Ради безпеки України Сергій Хімченко, Київ співпрацює з Тбілісі "у відповідності з національними інтересами та міжнародним законодавством". Він не став приховувати, що в 2007-2008 роках Україна на третину збільшила експорт озброєнь до Грузії.