Звичайно, ні для кого не секрет, що студент живе дуже весело, але тільки від однієї сесії до іншої - причому час цей пролітає дуже швидко і підготуватися якось не встигаєш. Дивно навіть, так мало часу дається на підготовку до наступної сесії - всього півроку. Доводиться готуватися як завжди в останні декілька днів, кидаючи всі ресурси свого нещасного мозку на запам'ятовування безлічі інформації. Про ніч перед сесією ходять легенди - комусь вдється вивчити китайську, а комусь - всі скелети. Але чи корисно насправді готуватися в останню ніч?
Всюдисущі американці вирішили перевірити це на своїх студентах і провели дослідження, в якому брало участь 120 студентів Університету Сент-лорес. Виявилось, що середній бал у студентів, які не готуються до іспитів вночі, дещо вищий чим у тих, хто сидів всю ніч, визубрюючи напам'ять нові істини.
Професор психології Памела Течер ділиться своїми враженнями: "Загалом, різниця дуже невелика, але навіть ця різниця дивує. У четвертій ранку практично неможливо ясно думати, і тим більше, запам'ятовувати великі масиви інформації - вам здається, що ви здатні це робити, але насправді це не так".
Інший психолог, доктор Вайс з Центру вивчення сну Олбані, вважає виводи колеги цілком обгрунтованими. "Так, звичайно, результати неспростовно показують, що короткий сон дуже заважає навчанню", - розповідає доктор. В той же час він вважає, що добові ритми різних людей міняються, причому досить значно, і нічні посиденьки з книжкою комусь можуть і допомогти.
Загалом, висновок виходить однозначний - в останню ніч перед іспитом потрібно спати. Навіть якщо ви можете просидіти до ранку за книжкою, в чому ніхто не сумнівається, краще не випробовувати свій організм на міцність і лягати раніше.